Barla Platformunun Kayseri’de düzenlediği Bediüzzaman Sergisinde Said Nursi’ye ait olan eşyalar, el yazma Risaleler ile hayatından kesitleri gösteren fotoğraflar teşhir edildi.

Açılış konuşmasını yapan Seyyid Burhaneddin İlim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ahmet Duran Taşbaş, “Vatan gemisinin mensupları olarak İstanbul İlim ve Kültür Vakfı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesinin yardımlarıyla biz de Kayseri’den Seyyid Burhaneddin İlim Vakfı olarak böyle bir organizasyona ortak olduk. Bir araya gelmemizin esas maksadı Bediüzzaman Hazretleri’nin hayat tarzına göz atmaktır” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Veli Böke ise, “Bu program bir salih insanın, bir velinin tanınması mahiyetindeki bir programdır. Şüphesiz Allah’ın rahmeti buraya yağıyor. İnşallah biz de bu rahmetten istifade ederiz. Bu büyükler hiçbir zaman unutulmaz. Ama onlara zulmedenlerin adı hiçbir zaman anılmıyor. Salihler her zaman için kalbimizde yaşıyor olacaktır” ifadelerini kullandı.

Kayseri Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, yaptığı konuşmada asrın ilmine Said Nursi’nin katkılarını dile getirdi.

AK Parti Isparta Milletvekili ve Barla Platformu Koordinatörü Said Yüce de “Bu sergiyi şu ana kadar 20 ayrı ilimizde açtık. Her bir ilimizde yaklaşık birer hafta açık kalan bu sergiyi toplamda 400 bin kişi ziyaret etti. Gerçekten gözyaşlarıyla ziyaret ettiler” dedi.