Данильченко Владислав (студент третього курсу, спеціальність філософія та релігієзнавство):

  1. Що для себе корисного ви взяли з Рісале і – Нур ?

Перед тим як читати будь-яку книгу, я знайомлюсь з біографією автора книги. Мене дуже вразило життя Саїда Нурсі і найбільше – це  його світогляд і світосприйняття. Мені він здався авторитетною особою і тому я вирішив прочитати деякі його праці. Роботи Бадіузамана написані зрозумілою мовою і легко сприймаються, не дивлячись навіть на те, що досить часто заходу важко зрозуміти схід. В Рісале і Нур використовуються прості приклади, які здатні передати глибокий сенс .

  1. Якби ви зустріли Бадіузамана Саїда Нурсі, про щоб ви його хотіли запитати?

Якби я зустрів Саїда Нурсі, перш за все, я б подякував йому за його тетанічні праці. За те, що він зміг присвятити своє життя не матеріальним речам, а духовним.  Щодо питання, я б хотів його запитати про мотивацію, що саме мотивувало його служити вірі. Чому він вирішив присвятити своє життя просвітництву, що його спонукало? Чи це був внутрішній поклик, чи він керувався якоюсь ідеєю?

  1. Як ви вважаєте, чи для всіх підходить Рісале і – Нур ?

Я вважаю, що Рісале і – Нур – це праця унікальна. Праця, яку можуть читати всі, як науковці, так і прості читачі.  Кожен може віднайти для себе щось корисне і унікальне.

  1. На вашу думку, що Рісале і – Нур може дати для суспільства?

На мою думку, на сьогоднішній день Рісале і – Нур може дати людям надію та віру. Віру в себе, віру в свого Творця, віру в краще майбутнє.

Цока Олександр (студент четвертого курсу, спеціальність філософія та релігієзнавство):

  1. Що для себе корисного ви взяли з Рісале і – Нур ?

Праці Рісале і – Нур навчили мене бути терплячим. Читаючи праці Бадіузамана, я почав розуміти, що всі події в нашому житті трапляються не просто так і часом нам потрібно набратися терпіння, щоб зрозуміти сутність даних ситуацій, які дає нам наш Творець.

  1. Чому ви читаєте Рісале і – Нур ?

Я, в принципі, люблю читати.  Рісале і – Нур досить просто дається для читання і в той же час для розуміння важливих речей, таких як: духовність, мудрість, Бог, людина…

  1. Якими, на вашу думку, варто задаватися питаннями на сьогоднішній день, чи дає відповіді Рісале і – Нур на них?

Враховуючи те, в якому суспільстві ми зараз живемо, на мою думку, варто замислитись над тим, хто ми є. Хто є людина і для чого вона. Існує безліч різних теорій про походження людини і її сутність. Зараз є багато ідей про еволюціонізм, прогрес , технологічний прогрес і через це, я вважаю, людина починає втрачати саму себе, починає забувати про своє призначення. Тому найважливішим питання на сьогоднішній день – це зрозуміти своє істинне призначення .

Так, я вважаю, Рісале і – Нур може дати відповіді на ці запитання. Рісале і – Нур – це література дводцятого століття, яка вирішує проблемні питання між релігією та наукою.  Також Рісале і – Нур з кожною темою все більше наближає людину до розуміння самої себе і її Творця.