Дмитро Байда (студент четвертого курсу спеціальності українська філологія) висловив своє розуміння ісламу. Нещодавно він вперше відвідав Туреччину і зустрівся з ісламським світом.

  1. Що ви знаєте про іслам?

Якщо в загальному, то це наймолодша із трьох найбільш поширених світових релігій і найбільш представлена на Близькому Сході. Вірування базується на Святому Письмі (Коран). Має пророків, які також фігурують і в християнстві.

  1. Нещодавно ви відвідали Стамбул (Туреччина), які ваші враження?

Гадаю, що це одне із найцікавіших міст для культурних та історичних досліджень. Нестабільна ситуація на Сході загалом призводить до постійних міграцій до Туреччини, зокрема Стамбулу, який щодень зростає. Більш-менш детально я мав нагоду ознайомитись лише з кількома, так би мовити, туристичними районами, тож враження сформовані саме на основі них. Думаю, що місто має безліч культурних надбань, концентрація яких просто вражає. Є нагода познайомитись із пам’ятками Єгипту, Візантії, Османської імперії, значної кількості народів Сходу тощо.

  1. Що для себе корисного ви взяли і дізналися про іслам?

Не просто виріс, а сформувався адекватний рівень розуміння світосприйняття людей, що сповідують іслам. Поїздка була чудовою нагодою дослідити Коран, зрозуміти сучасне трактування книги. Між християнством і ісламом є чимало відмінностей, однак такі важливі з них як проявлення святого у світі людей, образ Бога, функція священнослужителів, темпи зростання віруючих кардинально різняться і вимагають бути правильно зрозумілими, що й стало можливим під час поїздки.

  1. Ви знайомі з Рісале і – Нур, що вас найбільше вразило?

Простота. У віруючої людини, я вважаю, з’являється можливість зрозуміти те, що вона не могла усвідомити, читаючи Коран. На мій погляд, Рісале і – Нур просто і доступно пояснює деякі аспекти  Корану. Щось схоже відбувалось у християнстві максимум до 15-го сторіччя, проте всю подальшу роботу в трактуванні і поширенні релігії виконували священнослужителі. Тут же, своєю чергою, бачимо приклад нового, порівняно, зовсім нещодавнього погляду на фундаментальні для десятків мільйонів речі.

  1. Що б ви хотіли побажати читачам Рісале і – Нур ?

Можу побажати лише більших міжкультурних та міжконфесійних контактів для підвищення рівня двостороннього розуміння.