Чи часто ми замислюємося над тим, як наше тіло функціонує, як відбуваються всі можливі процеси в ньому, як всі наші органи знаходяться в гармонії один з одним? Чи потрібно нам контролювати наше дихання, серцебиття? Досить часто, на мою думку, ми не помічаємо цих дрібних, але в той же час важливих речей. З першого погляду, ми можемо глянути на тіло і не оцінити всієї краси, яку вклав в нас Аллах.

Бадіузаман Саїд Нурсі у своїх працях дає нам зрозуміти і побачити дивовижну красу і мудрість Аллаха, яку Він вкладає в нас: «Твоє тіло схоже на дивовижний, маючий тисячу куполів палац, в кожному куполі якого камені без опори, стикаючись один з одним, споруджені висячими. Однак твоє тіло в тисячу разів дивовижніше цього палацу, адже твоє тіло – це палац, що знаходиться в безперервному гармонійному оновленні. Не торкаючись питання душі, серця і тонких духовних почуттів, які надзвичайно дивовижні, а звертаючись лише до твого матеріального тіла, ми бачимо, що кожна частина, кожен орган твого тіла є якимось однокупольним спорудження. Атоми, подібні камінням купола, гуртуючись один з одним в повній рівновазі і порядку, демонструють дивовижну будову, чудове мистецтво, такі незвичайні чудеса могутності, як очі і язик. Якщо ці атоми не будуть виконавцями, покірними велінню Творця цього всесвіту, тоді кожному атому в цьому тілі потрібно одночасно бути:

  • і абсолютним володарем над усіма іншими атомами – і абсолютно залежним від кожного з них;
  • і подібним кожному атому – і протилежним з точки зору панування;
  • і основою, джерелом більшості якостей, притаманних виключно Необхідно Сущому;
  • і вельми обмеженим – і абсолютно вільним і всеохоплюючим.

Той, хто володіє хоча б крупицею розуму зрозуміє, що приписувати це надзвичайно гармонійне унікальне створіння (яке по секрету єдиності може бути творінням лише Одного – Єдиного  Творця) всім цим незліченним атомам – це очевидна нісенітниця, і навіть сотня нісенітниць. [Сяйво – 244] »

Цей приклад показує нам, що наше тіло є ніщо іншим, як творіння Аллах. Ми можемо не помічати нічого особливого, але якщо придивитися ближче, то зрозуміємо, що всі наші внутрішні процеси не можуть відбуватися без того, хто все це заклав в нас. Це лише одна сторона матеріального світу, а є ще і духовний світ, який важко пізнати без Того, хто створив його. Для того, щоб пізнати істину, на мою думку, не потрібно далеко ходити. Потрібно звернути увагу на самого себе і побачити мудрість Аллаха, яку Він вклав в нас для розуміння Його і  самих себе.