З 18 по 26 вересня я мав можливість взяти участь в унікальному проекті “Зміцнення міжкультурних зв’язків, охоплення відмінностей”. Вже сама назва даного проекту говорить нам про важливість цієї теми.

Протягом усього проекту, ми мали можливість представити наші університети, країни та наші теми. Я почув багато цікавих та актуальних ідей. Це була дійсно чудова можливість познайомитися з новими культурами, традиціями. Спілкуючись з іншими людьми, які також брали участь у цьому проекті, я бачив у них частину себе. Цей проект був призначений не тільки для ознайомлення з культурами, але й для самопізнання. Кожна людина цього проекту унікальна і має власний світогляд. Цей проект допоміг мені подивитися на речі з іншого боку. Звичайно, ми всі різні, але наш Творець один і спілкування один з одним допомогло мені у пізнанні Аллаха. Кожна людина має частку Аллаха, вивчаючи якості інших народів, ми дізнаємося про якості нашого Творця.

У нас також були цікаві лекції. Ми обговорювали актуальні проблеми нашого світу. Я думаю, що дуже важливо обговорювати ці питання, тому що дуже часто деякі люди закривають очі на багато проблем і не хочуть їх вирішувати. Отже, обговорюючи важливі питання – це 50%  до вирішення проблеми.

Найважливішим моментом у цьому проекті – це зустріч з сирійськими сім’ями. Ця зустріч була справді душевною та доброзичливою. Сирійська сім’я, яка приймала нас, дуже доброзичлива і щира. Ми швидко знайшли спільну мову. Я задавав їм питання, які хвилювали мене, ми говорили про міграцію з Сирії, про їхні почуття, про проблеми, з якими вони зустрілися, і т. д. Коли ми говорили, я відчув патріотизм, тому що проблеми наших країн схожі. Їхні історії навчили мене, як не здаватися, як продовжувати і насолоджуватися життям. Я дуже вдячний цій родині, що мав можливість поговорити з ними. Ми різні, наші мови відрізняються один від одного, але наші почуття об’єднують нас.

Те, що мені найбільше сподобалося  – арабська каліграфія. Це було важко, але дуже цікаво. Арабська каліграфія має свою історію та філософію. Це мистецтво як медитація, щоб досягти високої точності письма, мій розум повинен бути ясним і спокійним; слід чітко сфокусуватися на тому, що ви робите. Це було неперевершено!

Врешті-решт, я хочу подякувати організаторам цього проекту, волонтерам і всім, хто брав участь. Цей проект допоміг мені подивитися на речі з іншого боку, усвідомити багато важливих речей, розширити мій світогляд, отримати досвід. Я дуже радий, що мав можливість взяти участь у цьому чудовому проекті! Я зрозумів, що кордони були створені не для поділу, а для пізнання неповторності та унікальності один одного.